eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFirmaKonferencje › Debata Dyrektorów HR

Liderzy dyskusji:

  • Joanna Bilecka, Dyrektor Departamentu Personalnego, Credit Agricole Corporate and Investment Bank
  • Joanna Malinowska-Parzydło, Dyrektor Personalny TVN S.A.
  • Elżbieta Rosiak, Dyrektor Zarządzający, Pion Zasobów Ludzkich, Bank Pekao S.A.

4 interaktywne debaty/Doświadczeni Eksperci/Praktycy dla praktyków

Cel spotkania: wypracowanie rozwiązań możliwych problemów!

Szanowni Państwo,
ostatni czas przyniósł wiele wyzwań dla osób zarządzających personelem. Coraz większe oczekiwania pracowników nie zawsze idą w parze z możliwościami, jakie ma pracodawca. Trudno jest znaleźć i utrzymać lojalnego pracownika.

Różne wyzwania pojawiają się przed Państwem już w związku z rekrutacją. O tyle, o ile proces rekrutacji jest Państwu doskonale znany, trudniej jest znaleźć rozwiązania w związku z ograniczonym napływem nowych pracowników. Stwarza to też ograniczenia w zakresie możliwości rozwoju personelu i promocji wewnętrznej.

Rodzące się konflikty personalne powodują, że pracownicy czują się niewłaściwie oceniani, nie czują satysfakcji z pracy a czasem posuwają się do oskarżenia pracodawcy o mobbing. To kolejne zadanie, z którym Dyrektor Personalny musi sobie często poradzić. Będzie to zatem znakomity temat do wspólnej dyskusji.

Lojalność pracowników to z kolei wyzwanie. Trzeba odpowiednio zmotywować pracownika. Nie wystarcza jedynie motywacja finansowa. Niektórzy zadają sobie pytanie czy warto. Wydaje się, że odpowiedz jest jedna: warto, gdyż lojalny pracownik to najlepsza wizytówka firmy, a nielojalny jest najgorszą reklamą.

Ostatni temat, który wspólnie poruszymy, to redukcja etatów. Zmieniając szekspirowskie „być albo nie być” zapytamy: „zwalniać czy nie zwalniać”? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, ale jaki mamy wpływ na redukcję etatów przy ograniczaniu kosztów? I jakie są możliwe rozwiązania? Czy zawsze powinniśmy skupiać się na cięciu kosztów poprzez ograniczanie kosztów osobowych?

W czasie Debaty Dyrektorów HR, która odbędzie się 7 grudnia 2011 w Warszawie, pojawi się bardzo wiele pytań. Najlepszym sposobem jest wspólne wypracowanie odpowiedzi. Proponując Państwu udział w czterech rozbudowanych, interaktywnych debatach damy Państwu taką możliwość.

PROGRAM:

9.00 Rejestracja uczestników, powitalna kawa

9.10 Debata z Ekspertem: Rekrutacja a rozwój personelu przez promocję wewnętrzną
W czasie kryzysu wiele firm ograniczyło zatrudnianie nowych pracowników. W wielu organizacjach rekrutacja została wstrzymana, co więcej, coraz częściej Dyrektorzy Personalni zmuszeni byli do redukcji etatów. Rekrutacja w każdej firmie z punktu widzenia HR to napływ nowych osób, z nowymi pomysłami, innym, ciekawym spojrzeniem. Rekrutacja to również szansa na rozwój personelu i promocję wewnętrzną. Jak radzić sobie z ograniczonymi możliwościami naboru nowych pracowników? Jak poradzić sobie ze stagnacją odczuwaną przez pracowników? Czasem pracownik ulega tzw. Wypaleniu zawodowemu – potrzebuje zmiany. Jak radzić sobie z ograniczonymi możliwościami? Jak poradzić sobie z brakiem „świeżej krwi” i ograniczonymi możliwościami rozwoju personelu i promocji wewnętrznej?

10.40 Przerwa na kawę

11.00 Debata z Ekspertem: Mobbing w organizacji – znajdźmy rozwiązanie!
Konflikty w firmie zdarzają się dość często. Mogą one wynikać z różnych przyczyn. Czasem jednak są przyczynkiem do roszczeń z tytułu mobbingu. Problem ten pojawia się coraz częściej. I nie rzadko nie da się go rozwiązać polubownie. Nie lada wyzwaniem jest udowodnienie mobbingu w miejscu pracy, a przede wszystkim określenie gdzie jest granica, której nie można przekroczyć. Problem ten ma dwie strony, z jednej jest Pracownik, który jest traktowany w miejscu pracy niewłaściwie, który czuje się szantażowany, lub błędnie oceniany. Z drugiej strony jest jednak Pracodawca, który często oskarżany jest o mobbing, mimo, że nie ma ku temu podstaw. Zjawisko to jest bardzo trudne do jednoznacznej oceny. Dyrektor HR musi radzić sobie z tym, by rozwiązać konflikt pomiędzy dwiema stronami zanim urośnie do rangi poważnego problemu. Nie zawsze jest możliwość pogodzenia obu stron, rozwiązania patowej sytuacji. W tym przypadku nie ma też jednoznacznej oceny prawnej, która rozwiązałaby problem. Jak radzić sobie z mobbingiem we własnej organizacji? Jak pomóc faktycznie mobbingowanej osobie? Jak bronić się przed bezpodstawnymi oskarżeniami?
Lider dyskusji: Elżbieta Rosiak, Dyrektor Zarządzający, Pion Zasobów Ludzkich, Bank Pekao S.A.

12.30 Przerwa na obiad

13.30 Debata z Ekspertem: Lojalny pracownik na wagę złota! Pytając, co stanowi trzon firmy, najczęściej pada odpowiedź: ludzie! Co, jeśli trzon ten nie jest stabilny? Nie wszyscy pracownicy są lojalni. Coraz częściej dostrzec można brak poszanowania zasad panujących w organizacji. Wg badań prawie 90% firm zmaga się z problemem nieuczciwych pracowników. Dlatego też jest to problem, nad którym należy zapanować. Oczywiście nie jest to proste, jednak warto postarać się, by mieć lojalnych pracowników. Sposobów na to jest naprawdę wiele. Podstawowy to właściwe wynagrodzenie, ale nie jest to przecież jedyny sposób. Co więcej można zrobić? Jak motywować pracowników? I czemu pracownik sam nie myśli o tym, że powinien być lojalny? Czy właściwa motywacja to większa korzyść dla pracownika czy pracodawcy? Co jako osoby zarządzające personelem możemy zaoferować i jakie korzyści osiągnąć?
Warto budować lojalność wśród swoich pracowników, gdyż lojalny pracownik to najlepsza wizytówka firmy.
Lider dyskusji: Joanna Malinowska-Parzydło, Dyrektor Personalny TVN S.A.

15.00 Przerwa na kawę

15.20 Debata z Ekspertem: Zwalniać czy nie zwalniać? Oto jest pytanie!
Podstawą działania każdej organizacji jest zysk. W czasie spowolnienia gospodarczego, by zachować zysk na jak najwyższym poziomie wymagana jest redukcja kosztów. Ta z kolei bardzo często wiąże się z redukcją etatów. Wielu zarządzających organizacjami staje przed pytaniem „zwalniać czy nie zwalniać”. Nie ma jednoznacznej, łatwej odpowiedzi. Mimo, iż koszty osobowe są tymi, które często brane są pod uwagę przy redukcji kosztów, warto zastanowić się, czy rzeczywiście jest to jedyne wyjście. Decyzje takie powinny być podejmowane w oparciu o długookresowe plany działania organizacji. Utrata doświadczonego pracownika stanowić może dużą stratę dla firmy. Dość często skutki związane z redukcja personelu odczuwane są w przedsiębiorstwie dopiero po pewnym czasie, co nie zawsze jest brane pod uwagę. Co jednak, gdy redukcja jest konieczna? Kto powinien zakończyć współpracę z firmą? Czy warto negocjować? Czy stosować outplacement? Jakie inne rozwiązania stosujecie Państwo? Lider dyskusji: Joanna Bilecka, Dyrektor Departamentu Personalnego, Credit Agricole Corporate and Investment Bank

16.50 Zakończenie debaty


Koszty udziału:

Koszt uczestnictwa uzależniony jest od daty zgłoszenia. Przy zgłoszeniu:
od 11-10-2011 do 10-11-2011 - 1095 PLN + 23% VAT
od 11-11-2011 do 07-12-2011 - 1395 PLN + 23% VAT

Szczegółowe informacje:
Rafał Szary
tel.:22 420 55 21
faks: 22 420 55 01


Więcej na:

Edukacja

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: