eGospodarka.pl

eGospodarka.plFirmaKonferencje › Energy Industry Mixer IV edycja
Energy Industry Mixer, prestiżowe spotkanie gromadzące samorządy, firmy i branżę energetyczną już w czerwcu w Legnicy. Konferencja skierowana jest do podmiotów zainteresowanych realizacją projektów efektywności energetycznej, odzysku materiałów i produkowania energii z odpadów. To jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczych na Dolnym Śląsku zaplanowano na 14 czerwca (środa) i po raz drugi będzie miało miejsce w Centrum Konferencyjnym LSSE w Legnicy. Organizatorami są Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz Bosetti Global Consulting – firma doradcza, która od ponad 20 lat zajmuje się rozwojem przemysłu w Polsce, przy wsparciu m.in. Miasta Legnica.

Energy Industry Mixer wpisuje się w postępującą politykę klimatyczną oraz zmianę w strukturze wytwarzania, która ma kluczowe znaczenie we wprowadzaniu innowacyjnych technologii energetycznych oraz zwiększania szans na ich wykorzystanie w perspektywie następnych dekad. Jest to szczególnie istotne w związku z obecnymi wydarzeniami, które mają miejsce na światowym rynku energii i gazu.

– Podczas Energy Industry Mixer wystąpią eksperci z doświadczeniem w wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań energetycznych, którzy na konkretnych przykładach funkcjonowania przedsiębiorstw i instytucji przedstawią dobre praktyki. Ubiegłoroczna edycja spotkała się ze sporym zainteresowaniem odbiorców. W Centrum Konferencyjnym LSSE zgromadziło się blisko 200 osób z innowacyjnym podejściem do technologii, energetyki i ekologii. Bardzo się cieszę, że Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna ponownie jest gospodarzem tego wydarzenia. W tym roku mamy nadzieję na jeszcze większy sukces – mówi Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

– Oprócz panelu dyskusyjnego i prezentacji ciekawych gości, proponujemy atrakcyjną i sprawdzoną formułę spotkań „speed dating”. Rozmowy w tym stylu umożliwiają podjęcie krótkiego i konkretnego dialogu między lokalnymi władzami a firmami z dziedzin energii, zarządzania, recyklingu, biomasy czy efektywności energetycznej. W ramach długotrwałej współpracy pomiędzy Polską a Włochami, gośćmi specjalnymi będą włoskie firmy technologiczne i eksperci ds. przedsiębiorczości w roli „Partnerów Strategicznych” Energy Industry Mixer. „Partnerem Instytucjonalnym” wydarzenia będzie ICE – Włoski Instytut Handlu Zagranicznego – wylicza Enrico Ciullo, koordynator Energy Industry Mixer.

Dzięki formule B2B Smart Mixer, uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w dwóch typach spotkań – B2B oraz face to face. Poprzedzi je panel dyskusyjny.

Spotkania B2B – wieloosobowe przy stołach rotacyjnych. To czas dla reprezentantów miast i gmin na zapoznanie się z możliwościami technologicznymi oferowanymi przez ekspertów.

Spotkania dwustronne 1 to 1 – przedstawiciele miast i gmin w sposób dedykowany będą mogli porozmawiać z ekspertami z sektorów zajmujących się tematyką przewodnią wydarzenia i zaprezentować im swoje indywidualne potrzeby.

– Legnica od lat jest miejscem otwartym na dyskusje o nowoczesnych i nowatorskich rozwiązaniach na rzecz zarządzania zasobami. Obecnie, jakże aktualny temat rozwoju nowych technologii, oszczędzania energii i wprowadzenia projektów służących rozwojowi, to rzecz wpisana w DNA nowoczesnych włodarzy miast i biznesu. Cieszę się zatem, że i w tym roku, będziemy, jako miasto, współgospodarzami kolejnej edycji Energy Industry Mixer wraz z LSSE – naszym wieloletnim zaufanym partnerem – dodaje Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy.

***


Energy Industry Mixer skierowane jest w szczególności do podmiotów zainteresowanych realizacją projektów efektywności energetycznej, odzysku materiałów i produkowania energii z odpadów.

– Będziemy rozmawiali o nowoczesnych rozwiązaniach ekologicznych. To przedsięwzięcie ma dla nas biznesowy wymiar, ponieważ również dzięki takim wydarzeniom dowodzimy, że Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna to najlepsze miejsce do inwestowania – podkreśla Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

– Już kilka lat temu zauważyliśmy, że energia to jeden z tych podstawowych tematów, który obejmuje całą Europę. Ubiegłoroczna edycja Energy Industry Mixer była ukierunkowana na tematy związane z biogazownią w tym roku większą wagę będziemy przykładać do waste to Energy – mówi Fabrizio Bosetti, prezes Bosetti Global Consulting.

– Jesteśmy miastem energetycznym, staramy się nadążać za wyzwaniami czasu i rozwiązywać problemy, które na co dzień dotykają wszystkich samorządowców i społeczności lokalnych. To przedsięwzięcie wpisuje się w strategię rozwoju miasta. Chcemy budować miasto w perspektywie dalszej samowystarczalności energetycznej, dlatego angażujemy się właśnie w to wydarzenie – dodaje Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy.

***


Wydarzenie już po raz drugi będzie miało miejsce w Centrum Konferencyjnym Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, przy ul. Rycerskiej 24, rejestracja uczestników rusza już o godz. 9.00, a sama konferencja rozpoczyna się o godz. 10.00.

Pierwszym głównym punktem Energy Industry Mixer będzie konferencja plenarna, podczas której wystąpią gospodarze oraz zaproszeni goście. Tegoroczną edycję Energy Industry Mixer uroczyście otworzą m.in. Przemysław Bożek – Prezes Zarządu Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i Fabrizio Bosetti – CEO firmy Bosetti Global Consulting.

Zgodnie z harmonogramem, ze swoimi przemówieniami zaprezentują się również Luca Franchetti Pardo – Ambasador Republiki Włoch w Polsce, Anna Maria Anders – Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej we Włoszech, Paolo Lemma – Dyrektor Biura ITA Italian Trade Agency w Warszawie, Alessandro Saglio – Dyrektor Generalny Confindustria Polonia, Alessandro Minon – CEO Finest SpA, Robert Kędziora – Dyrektor Departamentu Klienta Biznesowego Santander Bank Polska, Justyna Hubiak – Dyrektor Departamentu Obsługi Przedsiębiorców Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W ramach wydarzenia zaplanowano panel dyskusyjny pt.: „Waste to energy w Polsce: Przyszłość już dzisiaj”. Udział w debacie na temat sytuacji energetycznej w Polsce i planów na przyszłość wezmą: Tadeusz Krzakowski – Prezydent Miasta Legnicy, Piotr Szewczyk – Prezes Zarządu Rady RIPOK Związku Pracodawców, ZUOK „Orli Staw” – Związek Komunalny Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina” Kalisz, Andrzej Daniluk – Członek Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w m. st. Warszawie Sp. z o.o., Antonio Morona – General Manager Ecotech Division Amut srl, Witosław Gibasiewicz – Prezes Wielkopolskiego Centrum Recyklingu Sp. z o.o. w Jarocinie, Artur Pawlak – Prezes Zarządu Nyskiej Energetyki Cieplnej – Nysa Sp. z o.o., Arkadiusz Primus – Prezes Zarządu Investeko S.A.

Ideą Energy Industry Mixer jest umożliwienie międzynarodowych rozmów biznesowych na bazie dwóch typów spotkań. Pierwszy rodzaj to spotkania przy stołach rotacyjnych, podczas których wieloosobowe zespoły dyskusyjne wymieniają się doświadczeniami i możliwościami w trakcie krótkich rozmów w stylu „speed dating”, a drugi – spotkania „1 to 1”, kiedy to w sposób dedykowany eksperci oraz przedsiębiorcy przedstawiają i analizują swoje indywidualne potrzeby.

Spotkania biznesowe w Legnicy potrwają do godziny 16.00, a zakończenie wydarzenia przewidziano na godzinę 17.30.Organizatorami wydarzenia są: Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz włoska firma Bosetti Global Consulting, przy wsparciu Miasta Legnica.

Współorganizatorami IV edycji są: Stowarzyszenie Przedsiębiorców Włoskich w Polsce „Confindustria Polonia”, Energemini Polska, Izba Gospodarcza Energetyki i Ochrony Środowiska, Stowarzyszenie Elektryków Polskich.

Głównym sponsorem wydarzenia jest po raz drugi Santander Bank Polska.

Honorowy patronat nad Energy Industry Mixer objęli m.in. Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu oraz Starostwo Powiatowe w Legnicy.

Patroni medialni: TVP Wrocław, Echo24, Radio Wrocław, Radio Plus Legnica, Gazeta Wrocławska, eGospodarka.pl, magazynbiomasa.pl

Zapisy na wydarzenie:
Liczba miejsc ograniczona.