eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFirmaKonferencje › KONGRES KADRY jesień 2005

Tegoroczna druga edycja Kongresu Kadry odbędzie się w dniach 3-5 października 2005 w Hotelu Marriott w Warszawie .


Kongres Kadry, organizowany pod hasłem „HR od PROJEKTU do EFEKTU” ma na celu określenie miejsca HR w strukturze organizacyjnej. W założeniu funkcja HR powinna integrować strategię/projekt ustalone przez kierownictwo z procesami realizowanymi przez menedżerów liniowych. A jak jest naprawdę? Odpowiedzią na pytania o miejsce i sens działań funkcji HR w organizacji są 24 dowody skuteczności HR prezentowane w formie sesji panelowych. Rozeznanie w całorocznych planach decydentów HR zapewnia udział w forum badawczym „Trendy HR w Polsce w 2006r”. O współpracy w zakresie HR w różnych kulturach opowiedzą eksperci ASTD Global Network na forum międzynarodowym. Możliwości rozwoju umiejętności w zakresie skutecznego zarządzania projektami oraz w efektywnej organizacji pracy stwarzają programy certyfikacyjne. Kongres Kadry w nowej formule stanowi zarazem podstawę do wprowadzania uznawanych na świecie systemów certyfikacji HR rozwijanych w Obserwatorium Zarządzania: HPI, PMI, ROI.


Wysoką jakość treści i formy Kongresu Kadry zapewniają:

  1. Współpraca międzynarodowa zainicjowana w USA, współpraca merytoryczno – badawcza w Polsce,
  2. Gruntowne przygotowanie merytoryczne w nowatorskiej wielopoziomowej strukturze,
  3. Integracyjne formy spotkań w salach konferencyjnych i kuluarach,
  4. Kreacja sieci społeczności Kongresu poprzez wirtualne profile,
  5. Zaplanowany harmonogram działań i wydarzeń towarzyszących Kongresowi,
  6. Wartości, budujące argumentację na rzecz uczestnictwa w Kongresie,
  7. Organizacja współpracy merytorycznej, promocyjnej i wizerunkowej.

I. WSPÓŁPRACA = Świat a Polska


•  Programy certyfikacyjne i forum międzynarodowe


W Kongresie Kadry jesień 2005 jako goście honorowi wezmą udział Autorytety z branży HR prowadzący programy certyfikacyjne i forum międzynarodowe, reprezentanci:

  • American Society for Training & Development (ASTD) (Human Performance Improvement - HPI)
  • Business Management Consultants (Project Management)
  • ASTD Global Network Partners (Forum międzynarodowe)
  • ROI Institute (Return on Investment (ROI) Measurement and Evaluation)

Po Kongresie planowana jest Konferencja ROI i 5-dniowy warsztat prowadzony przez Jacka Philipsa zakończony możliwością uzyskania tytułu i uprawnień ROI Practitioner.


•  Poprzez współpracę Nowoczesnej Firmy z Praktykami i Doradcami HR w Polsce, Kongres Kadry stanie się miejscem wymiany doświadczeń w ramach sesji panelowych i warsztatów.  


II. MERYTORYKA = Forma i treść na poziomach


•  Gruntowna tematyka
Program Kongresu Kadry jest przygotowywany na podstawie pogłębionej analizy potrzeb szefów działów kadr. Tematyka sesji plenarnych i panelowych projektowana jest na podstawie:

  • wyników badania „Trendy HR w Polsce w 2006r”,
  • wyników sondażu merytorycznego oraz
  • wiodących tematów prezentowanych na Konferencji ASTD 2005 International Conference & Exposition w Orlando, USA.

•  Wielopoziomowa struktura
Program Kongresu cechuje zróżnicowany poziom zaawansowania prezentowanej wiedzy:

  1. Poziom środnio-zaawansowany - Pogłębienie tematu dla osób o ogólnej znajomości prezentowanych zagadnień.
  2. Poziom zaawansowany - Użyteczne wskazówki dla praktyków i specjalistów z danej dziedziny.
  3. Poziom ekspercki - Podniesienie kwalifikacji w wybranych obszarach HR poparte uzyskaniem rozpoznawalnego na świecie certyfikatu.

•  Nowa formuła programu
Doświadczenia wyniesione z ASTD 2005 International Conference & Exposition w USA (VI.2005) oraz Kongresu Kadry „LUDZIE kluczem do SUKCESU”, który zgromadził ok. 400 decydentów HR (IV.2005) były podstawą do stworzenia nowej atrakcyjnej formuły Kongresu Kadry – edycja jesień 2005:


W programie: programy certyfikujące (PC) oraz warsztaty (W), forum międzynarodowe (F2), forum badawcze (F1), sesje plenarne (SP), praktyczne sesje panelowe (Sp1-8) w blokach (1-8) i panelach (I-VI):


(PC) PROGRAMY CERTYFIKACYJNE – poziom 3


Pogłębienie tematyki na poziomie eksperckim, sprzężonej z codzienną pracą i związanej z rozwojem własnej kariery zakończone uzyskaniem certyfikatu. Tematyka obejmie najważniejsze zagadnienia, doświadczenia, badania i teorie funkcjonujące w świecie biznesu zaprezentowane przez anglojęzycznych ekspertów, tłumaczone symultanicznie.
Programy certyfikacyjne oferują nie tylko wysoki poziom merytoryczny, ale również możliwości otwarcia praktyki consultingowej w wybranej dziedzinie, rozbudowy kontaktów, promocji w branży.


PC1 - Human Performance Improvement (HPI) – w trakcie rozmów z American Society for Training & Development (ASTD)
PC2 - Project Management (PMI) – George Merguerian Business Management Consultants


(W) WARSZTATY – poziom 2


Praktyczne jednodniowe sesje warsztatowe nawiązujące do motywu przewodniego Kongresu prezentowane przez polskich ekspertów niezależnie od sesji panelowych w trzecim dniu Kongresu.
W1 i W2 – w trakcie rozmów z keynote-speakerami i polskimi ekspertami (temat otwarty)


(F1) FORUM BADAWCZE – poziom 2
Prezentacja rezultatów projektu badawczego zrealizowanego w ramach Modułu HR Obserwatorium Zarządzania. Wskazanie inicjatyw planowanych przez Dyrektorów Personalnych w zarządzaniu zasobami ludzkimi w 2006r na tle międzynarodowym.


F1 – “TRENDY HR w Polsce w 2006r.” – współpraca a Andersen Business Consulting


(F2) FORUM MIĘDZYNARODOWE – poziom 2
Nowoczesne rozwiązania, doświadczenia, inicjatywy HR prezentowane przez przedstawicieli zagranicznych instytucji o profilach szkoleniowo-doradczych odbędzie się w drugim dniu Kongresu.


F2 – ASTD Global Network Partners – spotkanie z reprezentantami międzynarodowej sieci ASTD - w trakcie rozmów


(SP) SESJE PLENARNE – poziom 2
Sesje prowadzone przez Keynote-speakerów prowadzących programy certyfikacyjne, obejmą kluczową dla branży tematykę, która skupia się na efektywnym zarządzaniu projektami, pomiarze i zwrocie z inwestycji w kapitał ludzki. Sesje odbędą się w godzinach porannych pierwszego i drugiego dnia Kongresu.


SP1 – HPI in the workplace
SP2 – How project management competency improves organization performance?
SP3 – ROI – zwrot z inwestycji - polskie doświadczenia (Temat otwarty)  


(Sp) SESJE PANELOWE – poziom 1 i 2
24 sesje panelowe prezentowane w formie 24 pytań wskazujących  24 dowody skuteczności HR w 8 rolach głównych HR. Charakteryzują się zróżnicowanym poziomem zaawansowania, są prowadzone przez polskich Ekspertów i Praktyków wraz z klientami.


Odbędą się w 6 panelach (I-VI) rozłożonych w czasie, w 8 blokach (1-8). Każdy z 8 bloków tematycznych odbywających się w ciągu 2 dni, prezentuje 1 rolę HR z rozwinięciem ujętym w formie idei. Zgodnie w tym założeniem Państwa potencjalne wystąpienie: temat oraz efekty z uczestnictwa są dostosowane do całościowej struktury Kongresu a także roli HR w strukturze organizacyjnej pomiędzy projektem a efektem, zarządem a pracownikami.


Proponujemy wybór najbardziej interesujących spośród 4 równolegle odbywających się sesji, zaprojektowanych pod względem wyniesienia wymiernych korzyści z uczestnictwa.


Sp1-8 BLOKI w FORMIE RÓL HR wraz z ideami:


DORADCA ZARZĄDU: Idea tworzenia strategii zarządzania kapitałem ludzkim w nawiązaniu do misji, celów i strategii firmy
COACH LIDERÓW: Idea zwiększania wartości firmy poprzez coaching kadry kierowniczej
AGENT ZMIAN: Idea planowania i wdrażania zmian służących przełożeniu celów organizacji na działania i wyniki
ORGANIZATOR PRACY: Idea projektowania procesów i procedur, uwzględniających dopasowanie zakresu działań do predyspozycji ludzi
PRZYWÓDCA ZESPOŁU: Idea rozwoju zdolności przywódczych dla potrzeb budowania efektywnej współpracy między przełożonym a podwładnym
PROMOTOR TALENTÓW: Idea identyfikacji i rozwoju najbardziej utalentowanych jednostek w celu zapewniewnia sukcesji na kluczowych stanowiskach
ANIMATOR POSTAW: Idea wskazania czynników sukcesu w skutecznym motywowaniu ludzi oraz eliminacji elementów niesprzyjających efektywnej pracy
AUDYTOR EFEKTÓW: Idea kontroli i oceny wpływu działań HR na rezultaty pracy i wyniki finansowe przedsiębiorstw


Tematy nawiązują do zagadnień: Przywództwo i przedsiębiorczość, Rozwój profesji HR, Wprowadzanie zmian, Planowanie kariery i zarządzanie talentami, Zwrot z inwestycji w kadry, Organizacja i efektywność pracy, Szkolenia czy coaching, Postawy pracownicze, lanowanie projektów, Motywacja płacowa i pozafinansowa


III. SPOTKANIA = Prezentacje i integracje
Z myślą o zapewnieniu Państwu dogodnych warunków do spotkań i wymiany doświadczeń proponujemy rezerwację sali konferencyjnej w ramach pakietu Partnera Kongresu.


•  OFICJALNY BANKIET - Wieczór pierwszego dnia zwieńczy bankiet integrujący społeczność Kongresu Kadry.


IV. SPOŁECZNOŚĆ = Decydenci HR z profilem


•  Grupa docelowa - Kongres jest adresowany do kadry zarządzającej i dyrektorów personalnych, odpowiedzialnych za politykę personalną w dużych i średnich przedsiębiorstwach.


•  Profile - Każdy z uczestników i prelegentów będzie mógł stworzyć swój wirtualny profil zawodowy za pośrednictwem nowych rozwiązań technologii, umożliwiając sobie i innym kontakt z osobami o podobnych zainteresowaniach i planach zawodowych.


V. HARMONOGRAM = Czas i miejsce w grafiku


•  Czas i miejsce - Kongres Kadry - edycja jesienna odbędzie się na 3-5 października 2005 w Hotelu Marriott w Warszawie, Al Jerozolimskie 65/79.


VI. WARTOŚCI = Argumentacja


Za udziałem w Kongresie przemówią kluczowe wartości tj.:

  1. Współpraca międzynarodowa – m.in. jako ASTD Global Partner Poland,
  2. Nowa formuła na rynku – poziomy zaawansowania: forum, programów, warsztatów, sesji
  3. Efektywne kompendium wiedzy – interaktywny serwis Kongresu,
  4. Centrum rozwoju i certyfikacji – certyfikaty HR na poziomie eksperckim,
  5. Technologia i media – aktywna współpraca medialno-merytoryczna Partnerów,
  6. Sieć Decydentów HR – wirtualne profile zawodowe społeczności Kongresu,
  7. Nowoczesność i doświadczenie – kontakty, wiedza, portale, projekty Nowoczesnej Firmy.

 


MOŻLIWE FORMY UDZIAŁU W KONGRESIE KADRY:

  1. Zgłoszenie Imienne w Kongresie Kadry obejmuje (udział w wykładach podczas 2 dni kongresu, materiały konferencyjne, przerwy kawowe, lunche oraz udział w bankiecie Kongresu Kadry): Koszt 1590 zł + 22% VAT
  2. Zgłoszenie imienne w Warsztacie obejmuje (udział w ośmiogodzinnym warsztacie, materiały merytoryczne, przerwy kawowe, lunch): Koszt 990 zł + 22% VAT
  3. Program certyfikujący The Art of Project Management - PMI Tools and Techniques ukończony Certyfikatem PMI obejmuje ( udział w szesnastogodzinnych zajęciach , przerwy kawowe, lunche, udział w bankiecie Kongresu Kadry: Koszt 3100 zł + 22% VAT
  4. Program certyfikujący Human Performance Imrpovement (HPI) in the workplace ukończony Certyfikatem HPI – ASTD ( obejmuje udział w dwudziestoczterogodzinnych zajęciach, materiały merytoryczne, przerwy kawowe, lunch oraz udział w bankiecie Kongresie Kadry): Koszt 4100 zł + 22% VAT

Przy zgłoszeniu 3 osób zniżka – 5%. Powyżej 5 osób – 10%. (Rabaty nie sumują się)


Szczegółowych informacji udziela:


Dominika Filińska
Menedżer Projektów HR
NOWOCZESNA FIRMA Sp. z o.o.
tel: 22 331 44 66 w 105
e-mail: dominika.filinska@nf.pl


 

Edukacja

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: