eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFirmaKonferencje › Nowa ustawa o prawach konsumenta - zagrożeniem czy ułatwieniem dla sprzedawców?
Cel szkolenia:

Czerwiec 2014 roku przyniesie ogromne zmiany w przepisach odnośnie obowiązków przedsiębiorcy względem konsumenta. Implementacji podlega nowa dyrektywa konsumencka poprzez wejście w życie nowej ustawy likwidującej niezgodność towaru z umową i rozszerzającej rękojmię i gwarancję.

Nowe prawo będzie mieć wpływ na działalność wszystkich podmiotów zaangażowanych w sprzedaż bez wyjątku, zarówno tych zajmujących się sprzedażą tradycyjną, jak i sklepów internetowych. Nakłada na przedsiębiorców dodatkowe obowiązki, a klientom zapewnia więcej praw.


Prowadzący:

prof. dr hab. Monika Jagielska
Ekspert prawa reklamacyjnego w Polsce, uczestnik zespołu ds. umów Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego, zaangażowana w tworzenie najnowszej nowelizacji kodeksu cywilnego dotyczącej zmian w prawie sprzedaży, a także w prace nad nową ustawą o ochronie praw konsumentów, która powinna zacząć obowiązywać od czerwca 2014 roku. Autorka publikacji naukowych i poradnikowych z zakresu odpowiedzialności za wady rzeczy. Doświadczony trener (ponad 100 szkoleń dla przedsiębiorców z różnych branż). Posiada doświadczenie praktyczne związane z pełnieniem funkcji arbitra Polubownego Sądu Konsumenckiego i Sądu Arbitrażowego. Adiunkt w Katedrze Prawa Cywilnego i Prawa Prywatnego Międzynarodowego Wydziału Prawa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ekspert Komisji Europejskiej w zakresie oceny projektów europejskich.


prof. nadzw. dr hab. Dariusz Szostek

Radca prawny
Specjalizuje się w zakresie: prawa nowych technologii, eCommerce, eAdministracji, prawa cywilnego, prawa handlowego, prawa prywatnego międzynarodowego. Członek Komisji Nauk Prawnych i Ekonomicznych oddziału Polskiej Akademii Nauk w Katowicach. Współpracownik Centrum Problemów Prawnych i Ekonomicznych Komunikacji Elektronicznej WPAiE Uniwersytetu Wrocławskiego. Członek zespołów eksperckich Ministra Sprawiedliwości: m.in. do spraw informatyzacji postępowań sądowych. Uczestniczy w licznych konferencjach naukowych, pracach legislacyjnych. Prowadzi wykłady i szkolenia.


dr Berenika Kaczmarek-Templin

Adwokat
Specjalizuje się w zakresie: własności  intelektualnej, prawa nowych technologii, prawa karnego, prawa cywilnego, prawa handlowego, prawa prywatnego międzynarodowego, prawa europejskiego. Współpracownik Centrum Badania Problemów Prawnych i Ekonomicznych Komunikacji Elektronicznej, WPAiE, Uniwersytetu Wrocławskiego. Członek zespołów eksperckich Ministra Sprawiedliwości: m.in. do spraw informatyzacji postępowań sądowych, oraz powołanego przez Komisję Kodyfikacyjną Prawa Cywilnego zespołu problemowego ds. dokumentu i formy dokumentowej. Uczestniczy w licznych konferencjach naukowych, pracach legislacyjnych Prowadzi wykłady i szkolenia.


Sylwia Kilińska

Adwokat
Specjalizuje się w dziedzinie prawa handlowego. Doradza klientom w profesjonalnym obrocie gospodarczym, opiniuje i przygotowuje umowy handlowe i regulaminy oraz reprezentuje przedsiębiorców w negocjacjach, postępowaniach sądowych oraz postępowaniach przed Prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Posiada doświadczenie praktyczne w obsłudze prawnej w zakresie prawa ochrony konsumentów, w szczególności analizy i przygotowywania wzorców umownych. Absolwentka studiów podyplomowych Akademia Spółek organizowanych przez Katedrę Prawa Gospodarczego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Wielkiej Brytanii, współpracując z CTS Solicitors Claim Today w Birmingham oraz Alexander Samuel LLP Solicitors w Londynie.


Szczegółowy program:

9.00 – 9.30 Rejestracja
9.30 Rozpoczęcie
9.40 – 11.10 REFORMA PRAWA KONSUMENCKIEGO W UE I JEGO IMPLEMENTACJA W POLSKIM PRAWIE – Powody i konsekwencje, wybór prawa właściwego w obrocie międzynarodowym, właściwość sądu.
prof. dr hab. Monika Jagielska, Uczestnik Zespołu ds. umów Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego
11.10 – 11.30 Przerwa kawowa
11.30 – 12.30 ZMIANY W ODPOWIEDZIALNOŚCI SPRZEDAWCY W ZWIĄZKU Z LIKWIDACJĄ NIEZGODNOŚCI TOWARU Z UMOWĄ I ROZSZERZENIEM RĘKOJMI I GWARANCJI – Stan obecny i po nowelizacji.
prof. nadzw. dr hab. Dariusz Szostek, Zespół Ministra Sprawiedliwości ds Informatyzacji postępowań sądowych, Uniwersytet Opolski, Kancelaria STB
12.30 – 13.15 Obiad
13.15 – 14.00 WPŁYW DYREKTYWY NA PRZEPISY DOTYCZĄCE E-COMMERCE I ODPOWIEDZIALNOŚCI SPRZEDAWCY ZA SPRZEDAŻ NA ODLEGŁOŚĆ
dr Berenika Kaczmarek Templin, Zespół Ministra Sprawiedliwości ds Informatyzacji postępowań sądowych, Politechnika Wrocławska, Kancelaria STB
14.00 – 14.45 NOWE OBOWIĄZKI INFORMACYJNE PRZEDSIĘBIORCY W ZWIĄZKU Z ZAWIERANIEM UMÓW Z KONSUMENTEM – konsekwencje ich niedopełnienia. analiza regulacji dyrektywy i nowego prawa polskiego
Mecenas Sylwia Kilińska, Kancelaria RKL
14.45 – 15.00 Przerwa kawowa
15.00 – 15.30 Dyskusja panelowa
15.30 ZAKOŃCZENIE KONFERENCJI


Cena:1550 PLN netto

Cena szkolenia obejmuje: materiały szkoleniowe, catering (przerwy kawowe, obiad) oraz indywidualne konsultacje z wykładowcą.

 

Szczegółowe informacje:
Magdalena Wagner
tel: 22 292 03 73

 

Więcej na stronie:

Edukacja

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: