eGospodarka.pl

eGospodarka.plFirmaKonferencje › VII Kongres Next Generation "Pokolenie RE. REthink. REconnect. REdesign"
Pokolenie RE.
REvision. REconnect. REdesign

Czy REwizja strategii biznesu i rodziny w kontekście wyzwań XXI jest niezbędnym zadaniem sukcesorów?

W jaki sposób pogłębienie RElacji ze sobą samym, z drugim człowiekiem i przyrodą oraz oparcie biznesu na wartościach może być drogą do zrównoważonej przyszłości? Co to właściwie oznacza dla nas, przyszłych pokoleń i naszego rodzinnego biznesu?

Co oznacza REdesign w kontekście projektowania i wdrażania innowacyjnych strategii sprzyjających regeneracji i wspierających rozwój społeczeństwa cyrkularnego?

PROGRAM:
18.09.2023 r. - poniedziałek

9:30 – 10:00 Dzień dobry! Wspólna kawa i pierwsze relacje
Przestrzeń porannego networkingu przy kawie w otoczeniu natury, lasu i jeziora. Ta nieformalna część wydarzenia pozwoli Ci poznać sukcesorki i sukcesorów z różnych branż i części Polski. W tym roku w sposób szczególny zadbaliśmy o to, by nie zabrakło nam czasu na nieformalne rozmowy i wymiany doświadczeń.

10:00 – 10:15 Otwarcie Kongresu
Wprowadzenie do części organizacyjnej wydarzenia. Ponieważ tegoroczny Kongres odbywa się w kilku przestrzeniach wewnętrznych i zewnętrznych, z zaprojektowaną przez nas mapką w przejrzysty sposób umożliwimy Ci prostą nawigację po obiekcie.

10:15 – 10:45 Pokolenie RE. REvision. REconnect. REdesign.
Czy REwizja strategii biznesu i rodziny w kontekście wyzwań XXI jest niezbędnym zadaniem sukcesorów?

W jaki sposób pogłębienie RElacji ze sobą samym, z drugim człowiekiem i przyrodą oraz oparcie biznesu na wartościach może być drogą do zrównoważonej przyszłości? Co to właściwie oznacza dla nas, przyszłych pokoleń i naszego rodzinnego biznesu?

Co oznacza REdesign w kontekście projektowania i wdrażania innowacyjnych strategii sprzyjających regeneracji i wspierających rozwój społeczeństwa cyrkularnego?

W tej części roztoczymy wizję przyszłości pełnej szans i zastanowimy się jaką rolę mają w tym procesie do odegrania sukcesorzy z polskich firm rodzinnych.
dr Adrianna Lewandowska – Prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego
Anna Bielak-Dworska – Ekspert Instytutu Biznesu Rodzinnego

10:45 – 11:30 Networking i rozgrzewka integrująca społeczność sukcesorów
Moderowane wydarzenie mające na celu wzmocnienie w uczestnikach gotowości do interakcji, pracy twórczej i otwarcia się na nowe doświadczenia.
Anna Bielak-Dworska – Ekspert Instytutu Biznesu Rodzinnego

11:30 – 12:00 Przerwa kawowa i networking

12:00 – 12:15 Prelekcja Partnera

12:15 – 13:00 Sukcesorskie RE. REvision. REconnect. REdesign – panel dyskusyjny
– REvision – Jak Akademia Sukcesora zmienia myślenie i podejście do rodzinnego biznesu?
– REconnect – Jak relacje i wspierające grono daje siłę i wsparcie do działania w turbulentnym świecie
– REdesign – Projektowanie nowych rozwiązań i modeli biznesowych – nowe perspektywy własnego i firmowego rozwoju.

Co zrobić, by móc spojrzeć inaczej niż do tej pory? W jaki sposób zmienił patrzenie i myślenie tych, którzy przez rok testowali inne punkty widzenia. Jakie lekcje sukcesorzy wcielili z sukcesem w życie, a które okazały się lekcją pokory? W tej części paneliści podzielą się osobistymi doświadczeniami z edukacyjnej podróży, która objęła tematyczne warsztaty praktyczne i spotkania w firmach rodzinnych.
Prowadzenie: Agata Szymczak – Instytut Biznesu Rodzinnego

13:00 – 13:30 Dekada doświadczeń między 4 a 5. Dodatkowe „W” Modelu Diamentu Sukcesyjnego ©
Model Diamentu Sukcesyjnego © to unikatowe połączenie metodyki skutecznej sukcesji i praktycznych narzędzi do przygotowania się i przeprowadzenia zmiany międzypokoleniowej w firmie rodzinnej. Jak proces sukcesji ma się do wyzwań XXI wieku? Jeszcze do niedawna autorka A.Lewandowska mówiła o 4W. od kilku lat coraz ważniejsze staje się 5W – międzypokoleniowa WIZJA. A w naszym kontekście Re-WIZJA. W jaki sposób przygotowywać sukcesorów do działań w świecie VUCA? W tej części podejmiemy refleksję jak dobrze zdefiniowane wartości, wspólnie wypracowana wizja, która spinają obszary wiedzy, władzy i własności mogą przyczynić się do wzmocnienia odporności rodziny i biznesu w turbulentnych czasach.

Szymon Trzebiatowski – Szef Zespołu Ekspertów Instytutu Biznesu Rodzinnego

Model jest wprowadzeniem do interaktywnej sesji, w której biorą udział uczestnicy w dalszej części spotkania.

13:30 – 14:40 Lunch i networking

14:30 – 17:00 Część interaktywna – stacje tematyczne inspirowane Modelem Diamentu Sukcesyjnego ©
Część poświęcona interaktywnej edukacji zespołowej, przeprowadzonej w formie gry terenowej. Pięć stacji tematycznych umożliwi uczestnikom pogłębienie wiedzy i doświadczenia w obszarach niezbędnych do przeprowadzenia sukcesji, z uwzględnieniem wyzwań XXI wieku tj. wdrażanie innowacyjnych strategii biznesowych, odpowiadanie na kryzysy społeczne, klimatyczne, czy kryzysy wartości. Każda stacja będzie prowadzona przez ekspertów wspierających uczestników w podróży. Już zapowiadamy mnóstwo emocji i nowych doświadczeń płynących z stawiania czoła wyzwaniom charakterystycznym dla firm rodzinnych, w oparciu o nasze autorskie case study!

17:00 – 17:15 Przerwa kawowa i networking

17:15 – 18:00 Podsumowanie dnia
Podsumujmy wiedzę i doświadczenia zdobyte przez uczestników w trakcie części wykładowej i warsztatowej.

18:00 – 19:30 Chwila na oddech, chillout: Gry na świeżym powietrzu, spacery tematyczne

19:30 – 20:30 Chrońmy płomień! Chronimy płomień?
Czyli w poszukiwaniu prawdy o zrównoważonych ideach w niezrównoważonym świecie.
• Czym jest zrównoważony rozwój w kontekście biznesów rodzinnych i rodziny biznesowych i jaki ma na nas wpływ?
• Jak rozumieją zrównoważony rozwój nestorzy, a jak sukcesorzy?
• Czy zrównoważony rozwój bardziej nas dzieli, czy łączy?
• Ile wrażliwości, współczucia i poczucia odpowiedzialności kryje się za szczytnymi ideami, które mają uratować świat, a ile myślenia przez pryzmat zbudowania przewagi konkurencyjnej i wyróżnika na rynku?

W części wieczornej, przy ognisku, zaprosiliśmy sukcesorów do podzielenia się historiami swoich sukcesów i porażek dotyczących wdrażania w ich firmach rodzinnych zrównoważonych praktyk.

Szczery i praktyczny panel bez lukru – czyli o zrównoważonych ideach w niezrównoważonym świecie.


Swoimi historiami podzielą się:
• Bartosz Radwański – Ekotex
• Marcin Burkietowicz – Burkietowicz
Prowadzenie: Anna Bielak-Dworska – Instytut Biznesu Rodzinnego

20:30 – 23:00 Swobodna dyskusja przy ognisku, kolacja
Dołącz do innych sukcesorów w atmosferze swobodnej rozmowy i wspólnej zabawy przy ognisku

19.09.2023 r. - wtorek
Śniadanie przy wspólnym stole.
Raz jeszcze wróćmy do inspiracji z poprzedniego pełnego emocji dnia!

10:30 #REdesign4FamilyBusiness

REdesign 4 family business to warsztat, który pomoże Ci zaprojektować pierwsze kroki umożliwiające przesunięcie Twojej firmy w kierunku “Obwarzanka”, czyli bezpiecznej przestrzeni dobrobytu wpisanego w granice planetarne i społeczne.

Na warsztacie dowiesz się, czym są granice społeczne i planetarne oraz jak zastosować pięć warstw odpowiedzialnego projektowania: tj. cel, sieci, zarządzanie, własność i finanse. Całość zebranej wiedzy i doświadczeń zestawisz z potrzebami i kontekstami charakterystycznymi dla firm rodzinnych i rodzin biznesowych.

Podczas spotkania będziesz mógł/a w sposób praktyczny doświadczyć czym jest redesign i w jaki sposób możesz przekierwać swoje pomysły i marzenia na katalizowanie odpowiedzialnych innowacji Twojej firmie rodzinnej.

Jeżeli chcesz rozwijać wizjonerskie, strategiczne i zrównoważone metody zarządzania swoją firmą rodzinną, dołącz do warsztatu dedykowanego sukcesorom z polskich firm rodzinnych. W trakcie wspólnej pracy, będziesz miał/a możliwość pogłębienia refleksji nad możliwą przyszłością biznesu działającego w zmiennym i niepewnym otoczeniu, a także systemu rodzinnego, charakteryzującego się złożonością i niejednoznacznością.Miejsce: Weranda Home (Płotki 14, 62-085 Sławica)
Rejestracja na stronie
18-19 września 2023 r.
Rozpoczęcie: 18.09.2023 godz. 10:00


Cena: 2 399,00zł + VAT


W cenie rejestracji:

• Wejściówka na Kongres Next Generation
• Serwis kawowy
• Lunch
• Wieczorna kolacja w formie grilla / ogniska (z winem i piwem)
• Możliwość osobistej interakcji z uczestnikami
• Parking na terenie obiektu
• Certyfikat uczestnictwa na życzenie
• Wspólne śniadanie
• Nocleg z 18 na 19 września – przyjaciół zachęcamy do współdzielenia pokoi i domków – do dyspozycji pokoje w budynku głównym, willi oraz luksusowych domkach w lesie.

Szczegóły na stronie wydarzenia: